Taze Fasulye Kaç Kalori

kurutulmuş yeşil fasulye

YEŞİL FASULYE HAKKINDA BİLMEMİZ GEREKEN HERŞEY

Yeşil fasulye, çalı fasulyesi veya kuru fasulye, A, C ve K vitaminleri ve folik asit ve liflerden oluşan zengin bir kaynaktır. Bezelye ve bamya yapışmasında benzer besinsel faydaları vardır.

“Birçok çalışma, diyet gibi yeşil fasulye gibi daha fazla bitki besininin dahil edilmesinin obezite , diyabet , kalp hastalığı ve genel ölüm riskini azalttığını göstermiştir.”

BESLENME

Her türlü meyve ve sebzenin tüketilmesi, olumsuz sağlık koşullarının çoğalması riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Birçok çalışma, diyet gibi yeşil fasulye gibi daha fazla bitki besininin dahil edilmesinin obezite , diyabet , kalp hastalığı ve genel ölüm riskini azalttığını göstermiştir.

Meyve ve sebzelerin tüketimi aynı zamanda sağlıklı bir ten, daha fazla enerji ve daha düşük toplam ağırlık sağlar.

Besin Veritabanına göre, bir standart fincan konserve fasulye (yaklaşık 150 gram) ‘de

28 kalori

0.55 gram (g) yağ

5.66 g karbonhidrat

2,6 g lif

1.94 g şeker

1.42 g protein

Besinler açısından, içerir:

17 miligram (mg) kalsiyum

1,2 mg demir

18 mg magnezyum

30 mg fosfor

130 mg potasyum

24 mikrogram (mcg) A vitamini

52.5 mcg K vitamini

32 mcg folat

Yeşil fasulye ayrıca folat, tiamin, riboflavin, demir, magnezyum ve potasyum içerir.

YEŞİL FASULYE YARARLARI

Sağlanan besinler, bazı sağlık koşulları riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 

KANSER

Yeşil fasulye yüksek miktarda klorofil içerir.

Bu, etleri yüksek sıcaklıkta kızartırken oluşan heterosiklik aminlerin kanserojen etkilerini engelleyebilir. Izgara yiyeceklerini kömürleşmiş olarak tercih edenler, riski azaltmak için yeşil sebzelerle eşleştirmelidir.

 

DOĞURGANLIK VE HAMİLELİK

Harvard Medical School’a göre , çocuk doğurma çağındaki kadınlar için ıspanak, fasulye, kabak ve yeşil fasulye gibi bitki kaynaklarından daha fazla demir tüketilmesi doğurganlığı arttırıyor gibi görünüyor .

Diğer çalışmalar, bir kadının doğurganlık düzeyi ve düzeyi arasında bir ilişki olduğunu göstermiştir göre o tüketmesini, demir dahil.

Demir bakımından zengin yiyeceklerin domates, dolmalık biber veya çilek gibi C vitamini bakımından zengin yiyeceklerle eşleştirilmesi demir emilimini artırabilir.

Fetüsü nöral tüp defektlerine karşı korumak için hamilelik sırasında yeterli folik asit alımı gerekir. Bir bardak yeşil fasulye günlük folik asit ihtiyacının yaklaşık yüzde 10’unu ve yüzde 6’sının demirini sağlar.

 

DEPRESYON

Günlük folat ihtiyaçlarının karşılanması da depresyona yardımcı olabilir . Yeterli folat tüketimi vücutta fazla miktarda homosistein oluşmasını önleyebilir.

Çok fazla homosistein kanın ve diğer besinlerin beyne ulaşmasını engelleyebilir ve ruh halini, uykuyu ve iştahı düzenleyen iyi hissettiren hormon serotonin , dopamin ve norepinefrin üretimini engelleyebilir .

 

KEMİK SAĞLIĞI

Düşük bir K vitamini alımı ilişkili Güvenilir Kaynakkemik kırığı riski daha yüksektir .

Yeterli K vitamini tüketimi, kemik matriks proteinlerini değiştirerek, kalsiyum emilimini iyileştirerek ve idrarda kalsiyum atılımını azaltarak kemik sağlığını iyileştirir.

Bir bardak yeşil fasulye, 14.4 mikrogram K vitamini veya günlük ihtiyacın yaklaşık yüzde 20’sini, bir kişinin günlük kalsiyum ihtiyacının yüzde 4’ünü sağlar.

Yeşil fasulye gibi sebzeleri diyetimizin önemli bir parçası yapan tek başına tek tek vitamin, mineral veya antioksidan olmadığını hatırlamak önemlidir.

 

Bu sağlıklı besinlerin ek formda izole edilmesinin aynı sonuçları sağlamayacağı kanıtlanmıştır. Bunları sağlıklı ve çeşitli bir diyetin parçası olarak tüketmek en iyisidir.

 

RİSKLER

Coumadin veya warfarin gibi kan inceltici kullananlar, kan pıhtılaşmasında büyük bir rol oynadığından, K vitamini içeren besin miktarını aniden değiştirmemelidir.

Lektinler karbonhidratları bağlayan bir çeşit proteindir. Yeşil fasulye dahil fasulyelerde bulunurlar. Sindirim sisteminde sorunlara neden olabilirler. Fasulyenin pişirilmesi lektin seviyesini azaltabilir.

Yeşil fasulye, minerallerle bağlanan ve vücut tarafından emilmelerini önleyen fitik asit içerir. Mineral eksikliği olan kişiler, ek yeşil fasulye tüketmeden önce bir doktora danışmalıdır.

Hastalığın önlenmesinde ve sağlığın sağlanmasında en önemli olan toplam diyet veya genel beslenme şeklidir. Sağlıklı beslenmenin anahtarı olarak bireysel yiyeceklere konsantre olmaktan çok çeşitli bir diyet yemek daha iyidir.

Köysev çiftliği güneşte kurutulmuş taze fasulye denemek isterseniz, sipariş verebilirsiniz. Sipariş için tıklayınız

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir