Ev yapımı Domates Salça (660 gr)

Stokta yok

 • Marka : Köysev . Amasya Köysev Çiftliğin’de üretilmektedir.
 • Ev yapımı, odun ateşinde hazırlanmıştır.
 • İçindekiler : Köy domatesi, az miktarda kaya tuzu
 • Köyümüz egzoz dumanından, baz istasyonundan ve endüstri atıklarından  uzak doğal yerleşim yeridir.
 • Ürünlerimiz doğal yetişmekte, yerli tohum kullanılarak, ilaçsız tarım yapılmaktadır.
 • Cam kavanozda vakumlanarak gönderilmektedir
 • köysev 150 tl üzeri kargo bedava

  köysev 150 tl üzeri kargo bedava

SALÇA "YEMEKLERİN BAŞ TACI "

Çocukken acıktığımızda ve oyuna ara vermek istemediğimizde ilk aklımıza gelen salçalı ekmek olmaz mıydı? Dünyanın en lezzetli yemeğini yerdik sanki. Ekmeğini alan koşarak oyun alanına geri dönerdi. Dünyada domates üretiminde üçüncü ülke olduğumuz düşünülürse sanırım salça kullanımı konusunda da hatırı sayılır bir yere sahip olduğumuz düşünülebilir. Hele birde doğal domates salçası olursa tadından yenmez.

Aslında bir yaz meyvesi olan domatesin kuşkusuz lezzeti tartışılmaz faydaları ise saymakla bitmez. Doğal şekilde üretilmiş domatesin içindeki likopen ( Kaynak: Likopen nedir?) kanserden kansızlığa kadar birçok hastalık üzerinde etkili. Domatesteki likopen pişirildiğinde ise kat kat daha fazla ortaya çıkıyor. Bu mucizeyi kış aylarına da taşıyabilmek için insanlar çeşitli yöntemler geliştirmiş. Kurutmak ya da salça yapmak gibi.

salca_1170x360-min

Peki Köysev salça nasıl yapılır?

Domates salçası yapımını anlatacak olursak. Köysev Çiftliği olarak Amasya’nın verimli topraklarında fideden değil yüzde yüz yerli tohumdan ürettiğimiz domateslerimiz vakti geldiğinde toplanır. Köysev üretim mutfağında domatesler yıkanır, doğranır , kazanlarda odun ateşinde suyunu çekene kadar iyice pişirilir. Kıvam alan salçanın içine az miktarda tuz atılır.  Ocaktan indirilen salça sıcakken cam kavanozlara doldurulup ağızları sıkıca kapatılır. Daha sonra bu şişeler özel kaynatma kazanına yerleştirilerek şişelerin vakumlanması sağlanır. Böylece uzun süre tazeliğini korur.

Neden Köysev salçası?

Salça, üretiminde irili ufaklı birçok firma bulunmakta tüketici içinse dikkat edilmesi gereken en önemli şey ürün kalitesi.  Organik bir şekilde üretilen domatesten yapılan salçayla ambalajlı konserve ürünler arasında oldukça büyük bir kalite farkı var. Burada  karar siz tüketicinin.

“Sadece yemeğinize renk versin diye kullanacağınız düşük kaliteli bir ürünü mü? yoksa tadıyla kokusuyla zaten fark yaratacak en doğal haliyle üretilmiş ürünü mü?” seçeceksiniz.

Günümüz şartlarında tarımdaki olumsuz gidişat ve yanlış uygulamalar herkesçe bilinen bir gerçek. Gerçekten doğal bir ürün bulmak  gittikçe zorlaşıyor. İşte Köysev’i diğerlerinden farklı yapan da bu.

Salça’da Köysev Farkı nedir?

Amasya’da kurduğumuz çiftliğimizde kendi tarlalarımızda domateslerimiz fideden değil yerli tohumdan hiçbir zirai ilaç kullanmadan en doğal haliyle üretildi. Ürettiğimiz her üründe esas olan bizim için kaliteli ve doğal olması. Ne kadar ürettiğimiz değil nasıl ürettiğimiz bizim için daha önemli. Evde zamanında annelerimizin yaptığı gibi ev yapımı domates salçası tadında yapmaya çalıştık ürünlerimizi.

Salça fiyatlarındaki farklılık da ortada. Hazır ambalajlı ürünler fiyat olarak cazip gibi görünse de seçerken güvenilir ve üretim aşamasından emin olduğunuz ürünleri seçmelisiniz.

Salçanın hemen hemen her yemeğin içine konulduğu düşünülürse durumun ciddiyeti daha net anlaşılır. Bu aslında GDO ‘lu (Kaynak : genetiği değiştirilmiş organizma) , zirai ilaçlar yada katkı maddeleriyle dolu bir ürünü her gün tüketmek anlamına gelir. Kısa vadede zararı yok gibi görünse de aslında nelere sebep olabileceğinin gün geçtikçe artan hastalıklar en büyük ispatı.

Artık hoşumuza gitsin ya da gitmesin maalesef yediğimiz her şeye daha fazla dikkat etmeli, araştırmalı en doğru ürün hangisi diye sorgulamalıyız. Yani salça fiyatlarından çok içeriği olmalı önceliğimiz.

Tüketmekten çok ne tükettiğimiz önemli. Çünkü sağlığımız her şeyden kıymetli.

Genel Bilgiler

Fiyatlar

Ev yapımı domates salça fiyatı (660 gr) : 20 ₺

İade ve değişim

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Köysev domates salçasında da iddialıyız. Bütün ürünlerimiz herhangi bir sorun da ya da tadını beğenmezseniz koşulsuz iade alınır ve değiştirilir.

Sevgiyle , özveriyle hazırladık afiyetle tüketin.

Sosyal medya hesaplarımız

Tüm sosyal medya hesaplarımızdan sizler için hazırladığımız video ve görsellerle  üretim aşamamızı adım adım takip edebilir, fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi niyetle çıktığımız yolculuğumuz da sizlerin her türlü önerisi bizim için kıymetli.

Ortalama Puan

5.00

02
( 2 Yorumlar )
5 Yıldız
100%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
DEĞERLENDİRMENİ YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu ürün için yorumlar

 1. 02

  by Nurcan Özkaya

  Gerçek domates yediğimizi anladık tam kıvamında ve inanılmaz lezzetli çok teşekkür ederiz

 2. 02

  by ebruli

  Özlediğimiz aradığımız doğal salça. Ben Bamya ile tesadüfen başlayıp her ürünü deniyorum.
  Salça mükemmel.. Hafif is duman kokusuna bayıldım.

Main Menu

ev yapımı domates salçası fiyatı

Ev yapımı Domates Salça (660 gr)