Kudret Nari Zeytinyagi Faydalari

kudret narı zeytinyağı faydaları

MUCİZENİN ADI KUDRET NARI MEYVESİ

Kudret narı zeytinyağı, kudret narı ana vatanı Hindistan olan bu meyve ülkemizde papara adıyla da bilinmektedir. Kudret narı, kudret narı zeytinyağı, içeriğinde bolca vitamin, mineral, lif ve faydalı element bulunduran bir bitki olduğunda pek çok hastalığı önleyici, var olan rahatsızlıkları da tedavi edici şifalı bir bitkidir. Özellikle mide, bağırsak gibi organlarla sindirim sisteminin sağlığını korumak için kudret narı, kudret narı zeytinyağı tüketimi öneriliyor.

100 gram kudret narı 30 kalori olup içinde bolca A ve C vitamini vardır.

içeriğindeki likopen ve lutein sayesinde tümör oluşumunu ve tümörün büyümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişimini engeller sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerin yok olmasına yardımcı olur.

KUDRET NARI ZEYTİNYAĞI FAYDALARI

*Kudret narı zeytinyağı, içeriğindeki likopen ve lutein sayesinde tümör oluşumunu ve tümörün büyümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişimini engeller sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerin yok olmasına yardımcı olur.

* Kudret narı zeytinyağı, hücre yenileme özelliği vardır.

* Kudret narı zeytinyağı, hemoroit tedavisinde kullanılır.

* Kudret narı zeytinyağı, kas ve eklem ağrılarına iyi gelir

* Kudret narı zeytinyağı, antibiyotik özelliği vardır

* Kudret narı zeytinyağı, yara ve yanık tedavisinde kullanılır ayrıca sedef hastalığı ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarında tedavi edici özelliği vardır.

* Kudret narı zeytinyağı, cinsel gücü arttırır.

*Kan şekerini dengeleme özelliği vardır.

KUDRET NARI ZEYTİNYAĞI NASIL YAPILIR?

Kudret narı zeytinyağı, olgunlaşmış kudret narının dış kabukları küçük parçalar halinde doğranarak cam bir tabakta bir gün güneşte bekletilerek ilk acı suyunun çıkması sağlanır.

Bu işlem yapılmazsa kudret narı macununda acı bir tat oluşacaktır. Bir gün sonra cam kavanozlara soğuk baskı sızma zeytinyağı konularak içine kudret narının dış kabukları konulur. Ayrı bir cam kavanozda kudret narının kırmızı renkteki çekirdeklerinin dış zarıyla çekirdekler ayırılır ve çekirdeğin dış kısmındaki kırmızı zar yine soğuk baskı sızma zeytinyağında fermente olması için ağzı kapalı bir şekilde bırakılır. İlk 15-20 gün boyunca tahta bir kaşıkla kudret narları her gün ara ara hızlıca karıştırılarak kudret narının dış kabuğunun zeytinyağıyla bütünleşip macun kıvamına gelmesi sağlanır. Bir ayın sonunda zeytinyağıyla fermente olan kırmızı çekirdeklerle yine ayrı bir yerde fermente olan dış kabuklar birleştirilerek tek bir cam kavanozda özdeşleştirilir. Yaklaşık 3 ay bu şekilde bekletilir.

Kudret narı zeytinyağı nasıl tüketilir – kullanılır?

Aç karnına günde sadece bir tatlı kaşığı kullanılması tavsiye edilir.

Kudret narı kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

*Kemoterapi ve benzeri ilaç kullanan kişiler ile hamile ve emziren annelerin kullanmaması tavsiye edilir.

*İlaç olarak değil takviye bir besin olarak kullanılmalıdır.

*Kanamayı arttırabileceği düşüncesiyle regl döneminde kullanımı önerilmemektedir.

*Etkili bir besin olduğundan güvenilir yerlerden alınarak kullanılmalıdır.

Kudret Narı Zeytinyağı fiyatı:

Hem uygun hem de katkısız doğal Kudret narı zeytinyağı, online satış sitemiz : www.koysev.com üzerinden sipariş vererek ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız Instagram : @koysevciftligi Facebook : Köysev çiftliği bize ulaşarak da sipariş verebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp iletişim numaramız: 0543 628 28 58

Köysev tescil/patenti alınmış, Üretim çiftliğimiz Amasya da olup ürünlerimizin tamamı TARIM VE GIDA BAKANLIĞI onaylıdır. Ayrıca Köysev Çiftliği bir kadın girişimci tarafından kurulan KOSGEB destekli girişimdir. Ürünlerimizin hiçbirinde katkı ya da koruyucu madde bulunmamaktadır.

Kudret nari zeytinyağı fiyatı: Fiyat ve Sipariş için lütfen tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu