Biberli Menemenlik Sos (660 gr)

23,00

Stokta yok

 • Marka : Köysev . Amasya Köysev Çiftliğin’de üretilmektedir.
 • Ev yapımı hazırlanmıştır.
 • İçindekiler : Köy domatesi, tatlı sivri biber, az miktarda kaya tuzu
 • Köyümüz egzoz dumanından, baz istasyonundan ve endüstri atıklarından  uzak doğal yerleşim yeridir.
 • Ürünlerimiz doğal yetişmekte, yerli tohum kullanılarak, ilaçsız tarım yapılmaktadır.
 • Sağlıklı Cam Kavanoz ile gönderilmektedir.
190 TL üzeri kargo bedava

190 TL üzeri kargo bedava

MİS KOKULU DOMATESLER ( MENEMENLİK)

Biberli menemenlik, Mis gibi kokan bir domates neyi hatırlatır sizlere ? Bir çoğumuz için cevap aynıdır. Eskileri, çocukluğumuzu, GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma)  yada katkı maddesi gibi terimleri bilmediğimiz yılları.

Maalesef bir şeyler hızla değişti artık ne domatesler eskisi gibi kokuyor nede diğer tüm sebze meyvelerin tadı çocukluğumuzdaki gibi. Bu özlemle yola çıktığımızda üretime ilk olarak domatesten başladık çünkü maalesef ilk GDO uygulaması da domates üzerinde denenmiş. Yani ilk değişim domatesle başlamış. Prostat kanserinden (Kaynak: https://www.acibadem.com.tr/erkenteshis/prostat-kanseri/) , diyabete bir çok hastalığa iyi gelen domates tüm dünyada en çok tüketilen ürünlerin başında geliyor. Yazın sunduğu bu mucizeden menemenlik  konserve yaparak kış aylarında da faydalanalım istedik.

menemenlik

Peki sizce melemen mi yoksa menemen mi?

Kendi içimizde farklı telaffuz ettiğimizi fark edince düştü bu soru aklımıza. İster menemen deyin ister melemen işin sırrı domates konservesini açtığınızda ki lezzet.  Domates konservelerini Amasya’da kurduğumuz çiftliğimizde hazır fidelerle değil çekirdekten yetiştirdiğimiz domateslerimizle yapıyoruz. Ayrıca sizler için lezzetinden emin olduğumuz Kışlık menemen sosu da hazırlayarak sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Kışlık menemenlik nasıl yapılır?

Organik yerli tohumumuzu nasıl bulduk ?

Menemenlik (melemende diyebiliriz) nasıl yapılır anlatacak olursak; ilk olarak organik tohum aramakla başladık işe. Doğrusu yerli tohum bulmanın bu kadar zor olabileceğini hiç tahmin etmemiştik. Maalesef günümüzde üreticilerin çoğu ithal tohumların çimlendirilmesiyle elde edilen fidelerle üretim yaptığından neredeyse yok olmaya yüz tutmuş yerli tohumlarımız. Birçok özverili üreticimizle ve herşeye rağmen değerlerimizi korumaya çalışan güzel yürekli insanlarla tanıştık bu süreçte. Onların da katkılarıyla topladığımız tohumlarımızı çimlendirerek tarlalarımızda hiçbir kimyasal ilaç kullanmadan domateslerimizi ürettik. Vakti gelip kızaran domateslerimizi topladıktan sonra üretim mutfağımıza getirdik.

Mutfağımız :

Amasya’da ilgili bakanlıkların tüm standartlarına uygun şekilde kurulan mutfağımızda domateslerimizi tek tek yıkayıp, kabuklarını soyup, doğrayıp kocaman tencerelerde odun ateşinde bir süre pişirerek kavanozladık. Kavanozlama işleminin ardından kaynatma kazanına yerleştirilen onlarca cam kavanozu basınçla beraber vakumladık. Böylece işlem bitiminde soğumaya bırakılan cam kavanozlar artık tüketime hazır hale geldi.

Kavanozlama süreci :

Bazı yörelerimizde menemenlik konserve pişirilmeden de kavanozlandığı için kışlık menemeni, çiğ menemen olarak da hazırladık. Ürettiğimiz domateslerimizin bir kısmını pişirme işlemi yapmadan doğrayıp kavanozladık. Uzun süre tadından hiçbir şey kaybetmeden muhafaza edilebilsin diye de özel pişirme kazanında cam kavanozlarımızı kaynatarak vakumladık.

Yerli Domates tohumu kullanıyoruz :

Günümüzde artık hemen hemen bir çok yaz sebze yada meyvesini kışında bulmak mümkün. Domates de bunlardan biri. Fakat yerli tohum kullanılmadan üretim süreci takip edilmeksizin bir çok kimyasal ilaçlamaya maruz kalan bu ürünlerin güvenilirliği tartışılır.  Nedeni ne olursa olsun ürünler üzerinde yapılan genetik değişiklikler ya da kimyasal ilaçların ne kadar zararlı olduğu hepimiz tarafından biliniyor fakat çoğu insan görmezden geliyor.

Kısa vadede etkisi belli olmasa da artan hastalıklar ne kadar zararlı olduğunun en iyi kanıtı. Sevdiklerimizi ve kendimizi korumanın tek yoluysa her ürünü mevsiminde tüketmek, üretim sürecinden emin olduğunuz ürünleri almak. Maalesef artık bu bir tercih değil zorunluluk haline geldi.

Genel Bilgiler

Biberli Menemen Fiyat :

Kavanozda biberli  melemenlik 660 gr : 23 ₺

İade ve değişim

Ürettiğimiz her ürün gibi kışlık menemen sosumuzda de yüz akımız. Bütün ürünlerimiz herhangi bir sorunda yada tadını beğenmezseniz  iade ve değişim garantilidir.

Sosyal medya hesaplarımız

Tüm sosyal medya hesaplarımızdan (sosyal medya hesapları)  sizler için hazırladığımız video ve görsellerle  üretim aşamamızı adım adım takip edebilir, fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi niyetle çıktığımız yolculuğumuz da sizlerin her türlü önerisi bizim için kıymetli.

Ortalama Puan

5.00

01
( 1 Yorum )
5 Yıldız
100%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%
DEĞERLENDİRMENİ YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu ürün için yorumlar

 1. 01

  by Fatma

  İlk kez tüm kargo süreçlerini takip edip ürün ulaşıncaya kadar ilgilenmeye devam eden sonrasında da ürünle ilgili fikrimizi arayıp soran bir satıcıyla karşılaştım. Özellikle Sevil hanıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Main Menu

kışlık menemenlik sos

Biberli Menemenlik Sos (660 gr)

23,00